Złoto, srebro, czerwień zieleń i biel - te barwy dominowały podczas tegorocznego konkursu aranżacji stołów bożonarodzeniowych. W finale rywalizowało 12 zespołów. Wygrać jednak mógł tylko jeden ze stołów.

Pierwszy etap miał miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej. W tamtejszej sali konsumpcyjnej od 6 do 9 grudnia, uczniowie klas trzecich projektowali i komponowali aranżacje pod okiem pani Emilii Młynarczuk, Ewy Rudownik, Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk. Każda grupa była oceniana ze względu na ubiór, postawę, wypowiedź i oczywiście przygotowanie stołu.

- To już 17 edycja naszego projektu. W tym roku realizowany był on pod hasłem "Nasze zdrowe Bożenarodzenie" - powiedziała dyrektor Aldona Liszka-Urbańska.

Pierwsze miejsce przypadło Weronice Huleckiej i Annie Dąbrowskiej, drugie miejsce przypadło Emilii Laske i Paulinie Konarskiej, trzeci byli zaś Natalia Horadczuk i Sebastian Sienkiewicz.

- Konkurencja była bardzo duża, nie spodziewałyśmy się wygranej. W pierwszym etapie nie byłyśmy bowiem najlepsze. Bardzo się cieszymy! Inspirowała nas w tym roku tradycja - powiedziały Weronika i Anna, autorki najpiękniejszego projektu.


Zwycięska para otrzymała 163 głosy, 2 miejsce - 137 głosów, 3 miejsce - 133 głosy. W sumie ponad 400 osób oddało 1301 głosów.