Mały, ale genialny geograf, zwycięzca jednego z odcinków programu telewizji Polsat - The Brain. Genialny Umysł - Marcin Przytocki jest mieszkańcem naszego powiatu.


Marcin mieszka w malutkim Goczałkowie, w gminie Strzegom. Chłopiec szczyci się tm, że zna wszystkie państwa świata. Zadanie jego polegało na rozpoznaniu trzech losowo wybranych miast, tylko na podstawie wyświetlonych zarysów mapy. W pierwszym można było podróżować metrem, drugie było miastem portowym, a trzecie miało lotnisko. Chłopiec musiał wskazać nazwy miast, państwa w jakich leżą i przyporządkowane im kontynenty. Oczywiście poradził sobie śpiewająco! Doskonale znane były mu cechy charakterystyczne dla Nepalu, Togo i Rumunii.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ten sukces małego mieszkańca Goczałkowa nie przeszedł bez echa wśród włodarzy gminy Strzegom, którzy nie tylko postanowili zaprosić Marcina wraz z jego rodzicami na sesję Rady Miejskiej, ale również wręczyć genialnemu uczniowi nowoczesnego laptopa, dzięki któremu będzie mógł rozwijać swoje geograficzne, i nie tylko, pasje. Rodzicom Marcina pogratulowano wychowania tak wspaniałego i mądrego syna.