Data wydarzenia: 10.06.2017 13:00 - 11.06.2017 23:00
Miejsce wydarzenia: Świebodzice

Przed nami najbardziej muzyczny weekend w roku. Dni Świebodzic z koncertami znanych artystów, ale i rodzimych twórców; kabaret, rozrywka dla najmłodszych, mecz samorządowców i barwny korowód mieszkańców miasta.


Zaczynamy w sobotę, 10 czerwca, o godz. 13:00 na rozśpiewanej i roztańczonej scenie w Rynku. Wystąpią tu podopieczni świebodzickich placówek oświatowych, a następnie barwny korowód złożony z artystów i mieszkańców miasta przejdzie z Rynku na stadion miejski, gdzie o 15:00 zostaną oficjalnie otwarte Dni Świebodzic. Zapraszamy Państwa gorąco do przyłączenia się do naszego korowodu.

A na scenie głównej na stadionie miejskim wystąpią na początku uczniowie świebodzickich szkół, następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentują seniorzy z zespołu Akord, działającego przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Miłośnicy disco polo będą mogli potańczyć w ulubionych rytmach podczas występu Freaky Boys (godz. 18:30). A gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godz. 20:00, będzie zespół Piersi.

Niedziela upłynie pod znakiem występów naszych utalentowanych przedszkolaków, a o dawkę dobrego humoru zadbają Marian i Hela, czyli znany i lubiany kabaret Koń Polski. O godz. 18:30 na scenie pojawi się pierwsza, muzyczna gwiazda –zespół Fairy Tale Show, młodzi i utalentowani muzycy, finaliści m. in. Must Be The Music. Gwiazdą, która zakończy tegoroczne święto miasta, będzie Grubson – koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Warto wspomnieć o wydarzeniach towarzyszących – będzie tradycyjna zbiórka krwi (10 czerwca, godz. 10:00-14:00) oraz odbywające się od lat Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (niedziela godz. 13:00). Tuż po nich zapraszamy na kolejne, sportowe emocje - mecz Samorządowcy/Radni vs Krwiodawcy.

Skład drużyny radnych zapowiada się bardzo mocno, a na bramce jak zawsze stanie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Będą także stanowiska gastronomiczne, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji. 

W trakcie Dni Świebodzic odwiedzą nas partnerzy z czeskich Jilemnic, delegacji przewodzić będzie burmistrz Jana Cechova. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy na dorocznym święcie naszego miasta.