W ostatnim czasie zdecydowanie wzrosło w Polsce zainteresowanie skokami narciarskimi. Kolejne sukcesy Kamila Stocha i ogólnie znakomita postawa polskiego zespołu to idealne zaproszenie dla kibiców przed zbliżającymi się konkursami w Zakopanem. Niestety, w związku z obostrzeniami zawody odbędą się bez udziału publiczności.


Zakopane 2021 – kto faworytem zakładów bukmacherskich?

Nie ulega wątpliwości, że Zakopane to jeden z najlepszych konkursów w całej serii Pucharu Świata. Zawodnicy uwielbiają klimat, który tworzy Polska publiczność, jednak wyjątkowo w tym roku zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.

Kto będzie faworytem zbliżających się konkursów indywidualnych?

Wśród faworytów konkursu bez wątpienia trzeba wymienić czterech Polaków, czyli Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, a także Andrzeja Stękałę. Wszyscy czterej znajdują się obecnie w znakomitej formie, co widać na podstawie osiąganych wyników zarówno w ostatni weekend, jak i wcześniej podczas Turnieju Czterech Skoczni. Przy wsparciu kibiców można by było powiedzieć, że szanse Polaków jeszcze wzrastają, jednak nadal bez tego – doskonale znają skocznie i powinni to wykorzystać.

Zakłady bukmacherskie obok Kamila Stocha w roli głównego faworyta całego konkursu stawiają Halvora Egnera Graneruda, który w ostatnim konkursie na Hochfirstschanze wrócił na pierwszą pozycję, przy słabszej dyspozycji Polaka.

Czego zabrakło Kamilowi Stochowi w ostatnim konkursie Pucharu Świata? W ten sposób wypowiedział się Polak na łamach branżowego portalu skijumping.pl:

„Zabrakło komunikacji między głową i nogami. Ciało jest w bardzo dobrej kondycji. Technicznie wszystko wyglądało dobrze, ale głowa powiedziała, że potrzebuje wolnego dnia. Nie było dobrej energii i życia w tym wszystkim”.

Polscy kibice, a także typerzy zakładów bukmacherskich mają nadzieję, że Kamil wróci do odpowiedniej dyspozycji w Zakopanem, szczególnie że losy Kryształowej Kuli dalej nie są rozstrzygnięte. Strata do Graneruda jest spora, jednak nie takie rzeczy działy się już w historii Pucharu Świata. Pierwszy na celowniku znajdzie się jednak Markus Eisenbichler, do którego Stoch traci 62 punkty w klasyfikacji generalnej.

Ważną informacją dla typerów, którzy myślą o wykorzystaniu bonusu w Superbet zakładach bukmacherskich, będzie fakt, że w Zakopanem zabraknie Stefana Krafta. Dwukrotny zwycięzca Kryształowej Kuli będzie zbierał siły na dalszą część sezonu, a przypomnijmy, że we wcześniejszym etapie zmagał się z koronawirusem, co mocno pokrzyżowało jego plany.

Klasyfikacja Pucharu Świata:

 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 948 pkt
  2.
  Markus Eisenbichler (Niemcy) - 684
  3. Kamil Stoch (Polska) - 622
  4. Dawid Kubacki (Polska) - 473
  5. Piotr Żyła (Polska) - 469
  6. Karl Geiger (Niemcy) - 391
  7. Anze Lanisek (Słowenia) - 388
  8. Robert Johansson (Norwegia) - 375
  9. Marius Lindvik (Norwegia) - 337
  10. Yukiya Sato (Japonia) – 326W sobotę konkurs drużynowy!

Weekend w Zakopanem będzie wyjątkowo również ze względu na sobotni konkurs drużynowy. Polska obecnie prowadzi w klasyfikacji Pucharu Narodów i będzie miała okazję, aby podwyższyć prowadzenie podczas najbliższego weekendu.

Zdaniem zakładów bukmacherskich Superbet – Polacy są faworytem zmagań na Wielkiej Krokwi podczas sobotniej drużynówki, jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, czytaj – kontuzja któregoś z czwórki naszych najlepszych skoczków.

Superbet bonus będziesz mógł wykorzystać nie tylko, obstawiając wygraną Biało-Czerwonych w konkursie drużynowym lub typując na przykład miejsce na podium, ale także w specjalnych zakładach będziesz mógł postawić, kto będzie lepszy w bezpośredniej rywalizacji. Na przykład – Norwegia vs Niemcy, Polska vs Niemcy czy też Norwegia vs Polska, ponieważ właśnie te trzy zespoły plasują się w czołówce notowań bukmacherów przed zbliżającym się konkursem drużynowym.

Daleko w tyle notowaniach znajdują się Austriacy, którzy wystąpią bez swojej największej gwiazdy, a także Japończycy i Słoweńcy, czyli drużyny aktualnie bez formy.

 1. Polska

 2. Norwegia

 3. Niemcy

Tak powinna wyglądać czołówka na podstawie proponowanych kursów, a także przewidywań. W ten sposób możesz wykorzystać bonus bukmacherski w Superbet!

Kamil Stoch przeskoczy Adama Małysza w Zakopanem?

Zakopane 2021 może być historycznym wydarzeniem dla polskich skoków, ponieważ przed rozpoczęciem konkursów mamy idealny remis pomiędzy Adamem Małyszem a Kamilem Stochem. Obie legendy mają w tym momencie po 39 wygranych konkursów z serii Pucharu Świata. Czy Kamil przeskoczy Adama w klasyfikacji i wskoczy na trzecią pozycję w rankingu historycznym? Polscy fani ściskają kciuki, aby tak było, jednak przy obecnej formie Granderuda – nie będzie to łatwe zadanie.

Aktualnie w całej klasyfikacji liderem jest Gregor Schlierenzauer, który w ostatnich latach radzi sobie gorzej, niż podczas najlepszej formy w swojej karierze. Stoch, który ma realną szansę, aby w przyszłości wyprzedzić Austriaka, potrzebuje jeszcze 14 wygranych konkursów, aby dogonić Gregora. Czy takie zakłady długoterminowe można obstawiać w Superbet? Niestety, aktualnie żaden z polskich bukmacherów nie daje takiej możliwości, jednak w Superbet możesz wykorzystać bonus pod zwycięstwo Kamila w niedzielnym konkursie indywidualnym.

W ten sposób wypowiedział się Adam Małysz na temat Kamila Stocha i możliwej walki Polaka z Gregorem:

„Dojście do 39 zwycięstw? To była kwestia czasu. W niedzielę stanie przed kolejną szansą, by mieć już 40. Trzeba być Stochem, nie każdy jest w stanie utrzymać takie tempo. Mam nadzieję, że pokona i Gregora Schlierenzauera”

Wygrane zawody Pucharu Świata:


1. Gregor Schlierenzauer (Austria) – 53
2. Matti Nykaenen (Finlandia) – 46
3.
Adam Małysz (Polska) – 39
3. Kamil Stoch (Polska) – 39
5. Janne Ahonen (Finlandia) – 36
6. Jens Weissflog (Niemcy) – 33
7. Martin Schmitt (Niemcy) – 28
8. Andreas Felder (Austria) – 25
9. Simon Ammann (Szwajcaria) – 23
9. Thomas Morgenstern (Austria) – 23
9.
Peter Prevc (Słowenia) – 23

W miniony piątek odbył się plebiscyt Przeglądu Sportowego, w którym Kamil Stoch, reprezentowany przez swoją żonę odebrał statuetkę za trzecie miejsce. Wygrał Robert Lewandowski – obecny na gali z Anną Lewandowską.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!