To był niezapomniany wieczór dla mieszkańców Strzegomia. W środę, 19 grudnia br. najpierw odbyła się Wieczerza Bożonarodzeniowa, później przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu ZF "Kostrzanie" i solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego.


Gościem wydarzenia był biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, który wraz z ks. prałatem Markiem Babuśką i burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą złożyli strzegomianom najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. W trakcie wieczerzy, która miała miejsce na placu przed Bazyliką Mniejszą, wspólnie zaśpiewano kolędy, złożono sobie nawzajem życzenia i skosztowano wielu potraw wigilijnych. Warto dodać, że przygotowały je sołectwa gminy Strzegom. Można również było zakupić pamiątkową bombkę lub stroiki bożonarodzeniowe na kiermaszu świątecznym.Koncert kolęd i pastorałek zgromadził w strzegomskiej bazylice wiele osób. Zespół "Mazowsze" zachwycił swoim kunsztem i perfekcyjnym wykonaniem muzycznym. Publiczność po każdym utworze długo biła brawo solistom, chórowi i orkiestrze dyrygowanym przez Jacka Bonieckiego. Ten koncert z pewnością przejdzie do historii naszego miasta. Dodajmy, że przed "Mazowszem" wystąpił zespół "Kostrzanie", który również zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Organizatorem środowych uroczystości byli: gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Parafia pw. Św. App Piotra i Pawła w Strzegomiu.