Ignaś jest 5-letnim mieszkańcem Świdnicy. W sobotę 24 września 2016 roku - mały Ignaś budzi się z niedowładem ręki, wcześniej nie doświadczył żadnego upadku czy urazu...


...rodzice zabierają Ignasia do lokalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec", jednakże lekarze nie wiedzą jak mają pomóc małemu chłopczykowi i podejmują decyzję o przetransportowaniu go karetką do Wrocławia. Tam Ignacy spędza miesiąc czasu na oddziale Neurologii Dziecięcej a następnie czekał go pobyt na oddziale Rehabilitacyjnym.

Powrót do domu wiązał się ze znalezieniem rehabilitantów w Świdnicy, aby Ignacy mógł kontynuować rehabilitację. Od tego pamiętnego dnia minęło prawie półtora roku. Od tego czasu udało się rodzicom uzyskać poprawę funkcji lewej dłoni, jednak uszkodzone nerwy i znaczne ubytki mięśni nie pozwalają do dziś na to,aby Ignacy podniósł rękę do góry. Rodzice szukają nowych rozwiązań.

Do tego celu zakupili elektrostymulator. Przez codzienną stymulację mięśni, która trwa 20 minut , oraz 90 minutowa stymulacje uszkodzonych nerwów rodzice pragną uzyskać wymarzoną poprawę funkcji ręki. W związku z tym, raz w miesiącu muszą stawić się w Poznaniu u Pani doktor, która bada postępy i kalibru elektrostymulator. Oczywiście wiąże się to z kolejnymi kosztami.

Uszkodzenie nerwu kończyny zostało spowodowane niewykrytym wcześniej stanem zapalnym. 5-latek potrzebuje długotrwałej rehabilitacji, na którą rodzicom brakuje środków finansowych. Małemu świdniczaninowi można pomóc przekazując 1% swojego podatku lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji Złotowianka.

Ze względu na duże potrzeby finansowe postawiłam wraz z mężem zorganizować zbiórkę na rzecz małego Ignasia. Wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować akcję charytatywną na rzecz chłopca. Cały dochód z warsztatów, które odbędą się 26 kwietnia o 16.30 przekażemy rodzicom Ignacego na dalsze leczenie i rehabilitację. Dlatego też zapraszamy do wspólnej zabawy. Nasze warsztaty to mnogość faktur, tekstur, barw oraz zapachów. Są to zajęcia plastyczne dla dzieci od roku do 100 lat. Dzięki wspólnej zabawie możemy pomóc małemu Świdniczaninowi!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia charytatywne na rzecz Ignasia! Im będzie nas więcej, tym bardziej pomożemy chłopcu!

Anna i Paweł Buczma – rodzice chłopca 

Paulina i Andrzej Chmielewscy – organizatorzy akcji