19-go listopada w Świdnicy startuje drugi cykl szkoleń z tworzenia animacji komputerowej. Szkolenia poprowadzi Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Składają się z ośmiu 3-godzinnych spotkań.


Oto próbka animacji realizowanych przez studio Action Heroes, które prowadzi autor szkoleń:


https://www.youtube.com/watch?v=NdWBoxvLCGM


Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach?


Dzieci, kt
óre są najczęściej pasywnymi odbiorcami filmów animowanych i zapalonymi graczami komputerowymi mogą teraz spróbować swoich sił w procesie ich tworzenia. Poznają narzędzia pracy, które mogą nie tylko zachęcić do dalszego rozwoju w tej dziedzinie, ale także przydać się w przyszłości przy wykonywaniu wielu innych zawodów.


Treści reklamowe mające formę wideo lub animacji stają się dominującym sposobem reklamy w internecie, a umiejętności ich tworzenia są coraz cenniejsze.Powyżej kadr z animacji promującej Wrocławski Festiwal Krasnoludków, zrealizowany przez studio Action Heroes.

Ponadto wiedza pozyskana na szkoleniu może zainspirować dzieci i młodzież do rozwoju w kierunkach artystycznych lub technicznych, ponieważ animacja komputerowa to dziedzina, w której każdy umysł znajdzie coś dla siebie.

Organizowanie szkoleń w Świdnicy dotyka również innego ciekawego problemu - przyszłej kariery zawodowej. Obecne wymogi rynku sprawiają, że młodzi ludzie by znaleźć pracę zmuszeni są do opuszczania rodzinnych miast lub dojazdu do większych aglomeracji, np. Wrocławia. Zaletą animacji komputerowej jest możliwość pracy przez internet, wykonywanej z dowolnego miejsca na świecie. Poświęcony na szkolenie czas jest więc inwestycją w zawodową przyszłość.Powyżej kadr z animacji realizowanej dla Orange, przez studio Action Heroes.

Paweł Lipka o swoim szkoleniu mówi: “…wiele osób ma obawy, że do nauki animacji potrzebne są zdolności plastyczne. Nie jest to prawdą, ale zwrócę uwagę, że ludzie nieprawidłowo te zdolności oceniają. Według nich posiada je ten kto potrafi narysować lub namalować ładny obrazek. Choć malarstwo to sztuka, to aby ją uprawiać należy posiadać wytrenowane umiejętności warsztatowe. Chyba, że pozostajemy na etapie wrażliwości ludzi pierwotnych. Dopiero po pewnym czasie nauki można oceniać czy ktoś ma wielki talent i niezwykłe zdolności. Ale nawet gdyby ich nie miał, a będzie miał otwartość, zaangażowanie i chęć do nauki to szybko osiągnie poziom na tyle dobry aby z powodzeniem znaleźć ciekawą pracę.

To jednak mała dygresja, bo jak podkreślam do nauki animacji takie zdolności nie są potrzebne. Zważywszy na fakt, iż animacja to dziedzina na tyle rozbudowana, że niektórzy wybierają w niej ścieżkę rozwoju pasującą bardziej matematykom i fizykom, a inni beztroskim i kreatywnym artystom. Ucząc się jej bardziej zbliżamy się do wyboru zgodnego z naszą naturą, niż utwierdzamy w przekonaniu, że to dziedzina zupełnie nie dla nas. Na szkoleniu przekazuje też wiele wiedzy “ogólnorozwojowej”. Można by to przyrównać do akrobatyki, tylko na poziomie mentalnym. Czy akrobatyka przyda nam się w życiu, nawet gdy bezpośrednio na niej nie zarobimy? Będziemy lepiej wyglądać na plaży, sprawniej wykonywać wszystkie sporty, pozostawać w lepszym zdrowiu i pewności siebie. Podobnie jest z akrobatyką mentalną, jaką oferuje na szkoleniach z animacji komputerowej.”


Informacje organizacyjne:


Szkolenie przewidziane jest dla osób w wieku 11-17 lat. Zajęcia startują 19-ego listopada 2018 roku i będą odbywać się raz w tygodniu przez okres ośmiu tygodni, w poniedziałki w godzinach od 16:15 do 18:35. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail:
contact@actionheroes.pl w tytule maila wpisując: “Szkolenie z animacji – Świdnica PN 19.11”. Koszt udziału to 650zł za osiem zajęć po 3 godziny lekcyjne.


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej organizatora szkoleń:
http://actionheroes.pl/