Tragiczne wydarzenia rozegrały się w minioną niedzielę w Piotrowicach Świdnickich. 24-letni rowerzysta wjechał na przejazd kolejowy, został uderzony przez pociąg. Zginął na miejscu.


10 stycznia 24-latek stracił życie po potrąceniu przez pociąg. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo. Zabezpieczono nagrania z pociągu, przesłuchano świadków. - Z zeznań wynika, że 24-latek jadąc rowerem miał na uszach słuchawki. Wjechał on na tory zupełnie ignorując rogatki i sygnalizację świetlną. Nie rozejrzał się - powiedział Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Śledztwo prowadzone jest pod kątem spowodowania wypadku komunikacyjnego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Przypominamy komunikat z 10 stycznia:

Dziś, 10 stycznia około godziny 10.00 doszło w Piotrowicach Świdnickich do wypadku. Rowerzysta został potrącony przez pociąg na przejeździe kolejowym. Siła uderzenia była bardzo duża, niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ruch pociągów między Jaworzyną Śląską a Żarowem został tymczasowo wstrzymany, na miejscu pracuje już prokuratura. Ustalono już tożsamość zmarłego - jest to 24-letni mieszkaniec naszego powiatu.