26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś! Co czeka nas w powiecie świdnickim? Dzieję się , jak zwykle zresztą, bardzo dużo! Zapraszamy do zapoznania się a naszym przewodnikiem po imprezach.


ŚWIDNICA

Galeria Świdnicka 14 stycznia 12.00-20.00
Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia, Galerię Świdnicką opanuje Imperium Mocy. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do najmłodszych gości centrum, ale również do wszystkich fanów kultowej produkcji George’a Lucasa.

Główną atrakcją będzie, unikatowa na skalę europejską, wystawa wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej będzie można spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi będą mieli szansę wstąpić do akademii adeptów mocy, w ramach której m.in. nauczą się władać mieczami świetlnymi i stoczą walkę z ciemną stroną mocy. Po zakończeniu zajęć w akademii, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy, imienny dyplom jej ukończenia. Podczas wydarzenia odbywać się będą rodzinne quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzające wiedzę uczestników na temat filmów.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniążki na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. Partnerem wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wystawa Imperium Mocy dostępna będzie przez cały weekend w godzinach otwarcia centrum, natomiast pozostałe atrakcje czekać będą na uczestników w sobotę i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00. Bądźcie z nami! Pokażmy moc serc!

14 stycznia, 7.00-20.00
130 wolontariuszy kwestuje na ulicach Świdnicy

14 stycznia, 11.00 do skutku
Moto Orkiestra gra na Zawiszowie w Świdnicy (okolice ulic Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego). Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Dakarze Jurka Mazura Polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie.

14 stycznia 2018, godzina 15.00 – 20.00
koncerty, Klub Bolko, pl. Grunwaldzki 11, Organizator Świdnicki Ośrodek Kultury,
wystąpią:
Żółta Febra, Silentlive, Iluminator

14 stycznia  2018-  Kasprowicz gra z Orkiestrą!
Już po raz kolejny, w dniu Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy, młodzież z I LO w Świdnicy, będzie wspierać działania fundacji, organizując na swojej auli widowiskowej koncert artystyczny. Wokaliści i muzycy (w zabawie wezmą też udział zaproszeni młodzi artyści z innych szkół) zaprezentują swoje umiejętności, chcąc przyciągnąć do szkoły w niedzielne przedpołudnie wszystkich pasjonatów muzyki – tej popularnej, jak również klasycznej. A wszystko po to, żeby pomóc swoim wolontariuszom WOŚP w ich misji, a przy okazji się dobrze bawić. Gwarantują przy tym też zabawę gościom, bo przygotowano dla nich również  inne atrakcje – m.in. równocześnie działać będzie loteria fantowa i kawiarenka z domowymi wypiekami, przygotowanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Pomysł bardzo fajny, więc w imieniu organizatorów również zapraszamy do Kasprowicza!

STRZEGOM

Oj będzie się działo! Od samiutkiego rana 56 wolontariuszy będzie przemierzało ulice i pukało do serc mieszkańców Strzegomia. Od godz. 15.00 w sali widowiskowej SCK rozpoczną się prezentacje artystyczne dzieci z przedszkoli i szkół, z Akademii Tańca i Ruchu Bans, z sekcji pianina SCK. Na zakończenie wystąpi zespół "Ślad", a tuż po nim o godz. 20.00 "Światełko do nieba".

Oczywiście licytacje gadżetów WOŚP z głównego sztabu z Warszawy i m. in. koszulki z pamiątkowym nadrukiem, kalendarze, plecak, kubek termiczny, zegar ścienny. Od strzegomian torty, pluszaki, porcelana, obrazy, spinki i długopisy, pamiątkowe koszulki z igrzysk olimpijskich w Atlancie i Rio de Janeiro, voucher na renowację lakieru w samochodzie, poduszki - przytulanki, kalendarze od strażaków, koszulki i kamizelki odblaskowe i wiele innych.

Na parkingu SCK od godz. 16.00 OSP Goczałków i "Strzegomska Dwunastka" zapraszają do wspólnego morsowania. Będzie więc zbiornik wodny w postaci basenu, a w nim strzegomskie morsy, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie spędzić czas w wodzie. Strażacy z Goczałkowa obiecali, że temperatura będzie adekwatna do zimowej pory.

Dla fanów motoryzacji nie lada gratka. Od godz. 15.00 do oporu. Organizatorzy zapraszają na przejażdżki rajdowymi "maluchami" i Peugeotem, samochodami z bogatą historią i licznymi nagrodami. O wolontariuszy zadba McDonald's w Strzegomiu, sponsorując zestawy posiłkowe. Lista darczyńców jest otwarta! Każdy więc na różne sposoby może wesprzeć WOŚP.

ŻARÓW

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka znów zagra dla dzieci i seniorów. Tradycyjnie do największej publicznej zbiórki przyłączy się również Żarów.

W niedzielę, 14 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wyjdą wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory, którzy będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

HALA SPORTOWA GCKIS – UL. PIASTOWSKA 10

9.30

- I ŻAROWSKI HALOWY TURNIEJ OLDBOYÓW
Swój udział zapowiedziały ekipy: Górnika Wałbrzych, AKS Strzegom, Zjednoczonych Żarów, Nysy Kłodzko, Polonii Świdnica.

BAJKOWE PRZEDSZKOLE

10.00-12.30

- JASEŁKA W WYKONANIU 3-LATKÓW -TYGRYSKÓW

- AUKCJA PIERNIKOWYCH SERC

- POKONKURSOWA LICYTACJA BOŻONARODZENIOWYCH BOMBEK ORAZ ANDRZEJKOWYCH KAPELUSZY

- KIERMASZ KARTEK OKOLICZNOŚCIOWYCH

- ŚWIĄTECZNA KAWIARENKA: PĄCZKI (SPECJALNOŚĆ KUCHNI PRZEDSZKOLA), CIASTA (SPECJALNOŚĆ NASZYCH MAM)

- ZABAWY I GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

- KONKURSY PLASTYCZNE DLA DZIECI

- CZYTANIE OPTYMISTYCZNYCH BAJEK PRZEZ RODZICÓW

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY, ULICA PIASTOWSKA 10

13.45 ORKIESTROWY MARSZ PO ZDROWIE

BIBLIOTEKA PUBLICZNA i SZKOŁA PODSTAWOWA

14.00 – 16.00

- KAWIARENKA LITERACKA – kawa, herbata, ciasto plus dobra książka dla dzieci – głośno czytana

- ORKIESTROWA MANUFAKTURA – WARSZTATY PLASTYCZNE: KWIATY I PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA, GIPSOWE CUDA, MALOWANIE NA SZTALUGACH, ORKIESTROWE LATAWCE

- SPRZEDAŻ CIAST UPIECZONYCH PRZEZ RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU (SALA KAMERALNA, I PIĘTRO)

16.00 – KONCERT IRENY SALWOWSKIEJ – HAJDASZ Z ZESPOŁEM

16.30 – POKAZ SEKCJI AKROBATYKI SPORTOWEJ GCKIS

16.45 – JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW Z ZERÓWEK SP ŻARÓW

17.00 – KONCERT ŻAROWSKIEJ ORKIESTY DĘTEJ

17.20 – WYSTĘP GRUPY KIDS DANCE

17.30 – SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH – KONCERT SENYOR-RICI

18:00 – ŚWIAT ILUZJI

18.30 – LICYTACJA ORKIESTROWYCH GADŻETÓW

20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – TANIEC OGNIA

W TRAKCIE TRWANIA IMPREZY W GCKIS DOSTĘPNE BĘDĄ STOISKA:
- „KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ARTYSTĄ” - MALOWANIE ODLEWÓW GIPSOWYCH
- „SALONIK KOSMETYCZNY DLA DZIECI” - MALOWANIE TWARZY
- SPRZEDAŻ CIAST UPIECZONYCH PRZEZ UTW W ŻAROWIE, LOTERIA FANTOWA
- „ORKIESTROWA” WATA CUKROWA I POPCORN

ŚWIEBODZICE
MARCINOWICE