Świdnickie Forum Rozwoju już po raz czwarty organizuje piknik połączony z akcją sprzątania miejsca po zabytkowej altanie w Parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę – 12 maja, od godz. 10:00.


Altana (zwana przez świdniczan „wieżyczką”) to bardzo dobrze znany punkt dla mieszkańców Świdnicy. .Została wybudowana w 1875 r. (Reisbelshöhe). Przed wojną była jedną z większych atrakcji turystycznych miasta, obecna na większości pocztówek z tamtego okresu. Już od wczesnych lat powojennych miejsce to przyciągało spacerowiczów, zakochanych, bawiące się dzieci i młodzież. Wszyscy kochali to miejsce. Do końca też, mimo umiłowania tego miejsca, nikt nie pomyślał, żeby obiekt choć raz na 20 lat przejrzeć i konserwować... W grudniu 2006 roku rozebrano drewnianą konstrukcję altany i od tej pory w ruinę popada również ziemno-kamienna podstawa wieżyczki, która jest elementem XVIII wiecznych umocnień Twierdzy Świdnickiej (Flesza Ceglana).Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby na co dzień zapomniane miejsce, przez chwile znów tętniło życiem!


Będzie to również doskonała okazja do integracji świdniczan, zarówno tych młodych, którzy nie pamiętają świetności tego miejsca, jak i tych, którzy przeżyli tutaj wiele radosnych chwil.


Organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, grabie, worki na śmieci. Podczas akcji będzie również poczęstunek- gorące kiełbaski z grilla oraz ciepłe i zimne napoje. Po zakończeniu prac, chętni wezmą udział we wspinaczce drzewnej oraz zabawach dla najmłodszych.


Zapraszamy wszystkich świdniczan do wspólnej akcji!