Co za występ! Świdniczanin Daniel Warakomski dał czadu w znanym i popularnym programie The Voice of Poland. Urzekł jurorów/trenerów wykonaniem utworu Whitesnake "Here we go again". Trzymamy kciuki, będziemy śledzić program! Do boju Daniel!


Zobacz występ: DANIEL WARAKOMSKI - HERE WE GO AGAINDaniel Filip Warakomski
(ur. 10.02.1990 roku w Świdnicy jako Daniel Piórek). Wokalista, muzyk. Początki muzycznej drogi sięgają roku 2004, gdy zaczynał swoją karierę jako basista undergroundowej grupy „Garasz”. Po niespełna roku Daniel założył nowy projekt o nazwie „Human Inner Vision (H.I.V.)” gdzie pełnił rolę gitarzysty oraz zaczął śpiewać.

Po kilku latach doświadczeń scenicznych i studyjnych, dołączył do rockowo-funkowej grupy „Zakaz Wjazdu”. To właśnie w jej szeregach nagrał swój pierwszy długogrający krążek „Zakaz Wjazdu” wydany w 2011 roku.

W międzyczasie Daniel, za namową kolegi, pojawił się gościnnie w utworze lokalnego składu NzU w utworze „Na bieżąco” z płyty „Rap Prosto Z Serca”. Rap wciągnął muzyka, natomiast jego warsztat oraz barwa głosu sprawiły, że zaczął co raz liczniej pokazywać się gościnnie wśród wielu lokalnych artystów.

Pod koniec 2014 roku Daniel pod pseudonimem „Demia Doberman” został jednym z laureatów konkursu „PRO TEST” organizowanym przez wytwórnię „PRO REC.”. Zaowocowało to pierwszym solowym albumem pt.”A.K.A.DEMIA”, który ukazał się 28.01.2015 roku nakładem w/w labelu.

W 2016 roku pojawił się jako gość w utworze „Jedni z tych” bytomskiego rapera Kwiato, gdzie wystąpił również znany i ceniony reprezentant ZIP Składu - Fu. Ta współpraca przyniosła kilka kolejnych utworów zarówno na albumie „F5Kwiato, jak i na solowym materiale FusznikaDefinicja Istnienia” (wyd. Prosto [2016]).

Warakomski
w 2017 roku zakończył karierę pod pseudonimem „Demii Dobermana” i zaczął kolejny solowy etap muzyczny. Obecnie pracuje nad swoim drugim solowym lecz pierwszym w pełni zaśpiewanym albumem.Daniel jest autorem m.in. : oficjalnego hymnu pt. „Paliwo Dla Śmierci", jednego z najważniejszych i największych klubów motocyklowych „Road Runners MC Poland” . Współtwórcą utworu „Kiedy Odejdę” który promował film „Myszy i Szczury” w reżyserii Kacpra Anuszewskiego.

Pojawiał się również jako gość m.in. w programie TVP 2, „Poziom 2.0” oraz w audycji „Drogowskazy Czwórki” Polskiego Radia „Czwórka” gdzie promował artystycznie swoje miasto (Świdnica, Dolnośląskie).Wokalista jest laureatem nagrody specjalnej im. Mariusza Kozioła podczas przeglądu piosenki poetyckiej w Oleśnie. Zdobywcą Grand Prix rockowego przeglądu „Truskawka” w Świdnicy (wraz z grupą „Demia Doberman Live Band”). Na swoim koncie posiada również wydany w 2012 roku tomik poezji: „Tadeusz Demianowski – „Na Spacerniaku Pamięci” wyd.RADWAN). Współpracował z takmi artystami jak: Fu, Pono, Koras - (ZIPERA), Peja, Kaen, Kwiato, DJ Bambus (Paktofonika, Pokahontaz, Grubson), Rover, DJ Krootki (Modulators), PMX, Poszwixxx (Fabuła), PSR (Ganja Mafia), Ślimak, Martyna Baranowska oraz Szymon Chudy (Star Guard Muffin;Chilli Crew).