Zniszczona elewacja i wybita szyba... 21-letni mężczyzna, były pacjent wyładował złość na budynku szpitala przy ul. Batorego w Wałbrzychu. Miał powody...


Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację o wybiciu szyby oraz zniszczeniu elewacji budynku placówki medycznej przy ul. Batorego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę tego czynu na gorącym uczynku przestępstwa. Okazało się, że odpowiedzialny za akt wandalizmu 21-letni mężczyzna był niezadowolony, iż chwilę wcześniej został wypisany ze szpitala.

Jak do tego doszło? Z relacji zgłaszającego wynikało, iż młody mężczyzna z niewiadomych przyczyn rzuca kamieniami w budynek szpitala. Zaalarmowani  funkcjonariusze prewencji szybko udali się na ul. Batorego i zatrzymali agresywnego 21-latka. Ten oświadczył funkcjonariuszom, że został przed chwilą wypisany ze szpitala i nie jest w stanie się z tym pogodzić. Starty w mieniu oszacowane zostały na kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto przestępca był poszukiwany do innej sprawy przez Prokuraturę Rejonową Wrocław - Krzyki Zachód w celu ustalenia miejsca pobytu.