Już od godzin porannych policjanci ruchu drogowego świdnickiej policji prowadzą na drogach naszego powiatu trzydniowe działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Potrwają one do 13 maja. Funkcjonariusze w trakcie ich trwania będą zwracać szczególną uwagę na to czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.


Działania na drogach prowadzone będą w godz. 6.00-22.00. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.
 
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.