Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. 32-latek za wybicie szyby w wiacie przystankowej oraz uszkodzenie drugiej odpowie teraz przez sądem.Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przyjął zgłoszenie o niszczeniu wiaty przystanku autobusowego na jednej z ulic miasta. Natychmiast skierował na miejsce policjantów prewencji, którzy zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zniszczenia mienia.

Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej był nietrzeźwy. Miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.
Wartość poniesionych strat na szkodę UM Świdnica wyniosła blisko 1150 zł. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń popełnione przestępstwo było wynikiem wyładowania negatywnych emocji młodego mężczyzny. Konsekwencje karne, jakie grożą mężczyźnie powinny skutecznie ostudzić złość 32-latka. Za czyn ten bowiem mężczyźnie grozi kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.