Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej ustosunkował się do wpisu (jednego), jaki popełnił na jednym z portali społecznościowych ksiądz Sławomir Marek. Ksiądz pisał tam w odpowiedzi na wcześniejszą wiadomość pewnej kobiety, że "...jako kobieta jest pani potencjalną prostytutką".


Przypominamy, o sprawie pisaliśmy we wcześniejszym artykule: Jako kobieta jest pani potencjalną prostytutką...  Ksiądz Sławomir Marek miał już odbyć rozmowę z biskupem Ignacym Decem. Oto efekty:


Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. tweetów Księdza Sławomira Marka.

Z związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji.

ks. dr Daniel Marcinkiewicz
Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej