Wizytą w szpitalu zakończyła się awantura nietrzeźwego rodzeństwa, do której doszło w zeszłym tygodniu w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. 21-letni mężczyzna po wymianie zdań ze starszym bratem, sięgnął ostatecznie po nóż i dwukrotnie wbił mu go w plecy.


Wezwani na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że młodszy z mężczyzn doprowadził do kłótni będąc niezadowolonym z tego, że jego 31-letni brat nienależycie dba o... higienę intymną. Na ciele pokrzywdzonego były dwie rany kłute i potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo.


 

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Okazało się, że obaj byli oni pod wpływem alkoholu. Sprawca miał ponad pół promila tej substancji w organizmie, a pokrzywdzony ponad półtora promila.


 

Zatrzymany 21-latek przyznała się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, iż nie chciał zrobić bratu krzywdy, a jedynie go nastraszyć. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy zastosował w stosunku do podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.