Bestia pobiła i powiesiła psa... Szukamy sprawcy. Jest nagroda! Wczoraj oferowano 2700 zł za wskazanie oprawcy. Kwota jednak rośnie.


"W czwartek dnia 29.11.2018 r około południa dostaliśmy telefon z prośba o interwencję, jako Fundacja oraz gabinet weterynaryjny. Sprawa dotyczyła powieszonego psa, dla nas o tyle bulwersująca, ze miało to miejsce zaraz za Schroniskiem dla zwierząt w Wałbrzychu (gdzie tego psa mogli oddać, zamiast pozbawiać życia). Po przybyciu na miejsce wraz z lekarzem weterynarii Anna Redlicka na miejscu czekali na nas już funkcjonariusze Policji, którzy doprowadzili nas na miejsce. Idąc tam nogi uginały nam się w kolanach, w końcu doszliśmy... Widok łamiący mi serce na tysiąc kawałków... Niewielka sunia powieszona na własnej smyczy... dramat. Oczywiście złożyliśmy zawiadomienie w tej sprawie i SZUKAMY WŁAŚCICIELA! Mamy również wstępne wyniki sekcji i oględzin zwłok, które potwierdziły, ze sunia została pobita i uduszona, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w środę. Zwracamy się z ogromna prośbą, jeżeli ktoś rozpoznaje sunię, zna właściciela lub widział całe zdarzenie BARDZO PROSIMY o anonimowe informacje do nas! Pomóżcie nam znaleźć sprawcę, niech odpowie za to co zrobił!" - informuje FMP projekt Mania Pomagania.

Kontakt pod numerem tel. 574 361 669


AKTUALIZACJA
05.12

- Policja była na miejscu, dokonała oględzin, pies został zabezpieczony, sprawę prowadzi prokuratura. Lekarz weterynarii przeprowadził sekcję i od jej wyników będzie zależała kwalifikacja czynu - sprawcy grozi 3 lata więzienia za zabicie psa i 5 lat za zabicie ze szczególnym okrucieństwem, gdyby się okazało, że pies był żywy w momencie powieszenia. Apelujemy do wszystkich, którzy widywali podobnego psa w sąsiedztwie, na ulicy, a teraz on zniknął, o zgłoszenie tego faktu policji - mówi Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.Mania Pomagania prowadzi zbiórkę funduszy na nagrodę za wskazanie sprawcy tego czynu. Numer konta: 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082, koniecznie z dopiskiem Mania Pomagania. O sprawie głośno już w ogólnopolskich mediach. Nagroda wzrosła już do 10 tysięcy złotych.