W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne środki transportu, przede wszystkim rower. Jest to świetny sposób na to, aby poruszać się po mieście szybko i sprawnie bez stania w korkach oraz dodatkowo zadbać o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Do najmodniejszych rodzajów tych jednośladów zalicza się obecnie rowery miejskie a także rowery BMX. W niniejszym artykule odpowiadamy, dlaczego warto postawić na rower miejski.

Co wyróżnia rower miejski? 

W branży rowerowej istnieje określony podział jednośladów na różne podgrupy. Wyróżniamy nie tylko rowery miejskie, ale również górskie czy szosowe. Te drugie są przeznaczone do jazdy po trudnym terenie, czyli górach, wzniesieniach i lasach. Z kolei rowery szosowe sprawdzają się najlepiej w trakcie wycieczek po drogach podmiejskich. Rower miejski jest z kolei przeznaczony do podróżowania po miejskich ulicach, ścieżkach rowerowych, deptakach. 

Producenci, którzy oferują swoim klientom rower miejski, stawiają przede wszystkim na zapewnienie jak najwyższego komfortu oraz wygody. Z tego względu takie rowery mogą być przeznaczone nie tylko do celów rekreacyjnych, ale również użytkowych. Wiele osób zamiast sięgać po rowery BMX zdecydowanie bardziej woli solidne rowery miejskie. 

Rowery miejskie bardzo często są wyposażane przez producentów w dodatkowe elementy, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo. Chodzi tutaj o bagażniki, koszyki na zakupy, lusterka, błotniki czy specjalne oświetlenie. To, co sprawia, że rower miejski cieszy się tak dużą popularnością, to ciekawa kolorystyka oraz prostota obsługi.  

Czy rowery miejskie są tylko dla kobiet? 

W pewnych kręgach dalej pokutuje mit mówiący o tym, iż rower miejski przeznaczony jest tylko dla kobiet. Prawdą jest, iż rama w kształcie łabędzia jest ceniona przez kobiety, ponieważ pozwala im w łatwy sposób zejść z roweru, jednak mężczyźni również potrafią docenić niewątpliwe walory użytkowe rowerów miejskich. Z całą pewnością mężczyźni mogą postawić zarówno na rower BMX jak i na rower miejski. 

Rower miejski - najlepszy jednoślad do poruszania się po zakorkowanym mieście 

Zatory drogowe to jedna z największych bolączek polskich miast. Z tego względu warto zainwestować w profesjonalny rower miejski, dzięki któremu z łatwością ominiemy wszystkie korki, a dodatkowo poprawimy swoją kondycję. 

Nisko osadzona rama tych rowerów sprawia, że możemy się na nich poruszać w dowolnym stroju, nawet w długich spódniczkach. Właśnie dlatego po rowery miejskie tak chętnie sięgają przedstawicielki płci pięknej. Rowery miejskie są ciężkie i stabilne, dlatego poruszanie się nimi po mieście to sama przyjemność. 

Rower miejski czy BMX? 

Który rower jest lepszy: miejski czy BMX? Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od tego, jakie są nasze potrzeby. Rower BMX możemy zakupić, gdy często wybieramy się do skateparku oraz w podróże po mieście. Jednak jeśli potrzebujemy prostego jednośladu wyłącznie do sprawnego przemieszczania się po ulicach swojego miasta, wtedy bez wahania można postawić na klasyczny rower miejski.

Polecanie się opłaca! Sprawdź jak działają nagrody z Allegro Polecam.