Smog - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.


Dziś, 10 maja, od wczesnych godzin porannych do 22.00 na terenie powiatu świdnickiego policjanci z wydziału ruchu drogowego  prowadzą  wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG”.
 
Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Mundurowi reagować będą również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.
 
Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
 
Prowadzone działania mają również charakter edukacyjny. Policjanci przypominać będą kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.