Uwaga na niebezpieczny dla zdrowia produkt - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne przed zakupem suplementu diety „Klin-Kler Capsules”. Powodem jest bardzo wysoki poziom ołowiu i wysoki poziom rtęci występujący w kapsułkach.


- Badanie laboratoryjne stwierdzające wysoki poziom ołowiu oraz rtęci zostało wykonane w akredytowanym laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny osoba dorosła, która spożywa przedmiotowy produkt zgodnie z zaleceniami producenta, jest narażona na znaczne przekroczenie toksykologicznych wartości dla ołowiu wyznaczających bezpieczeństwo produktu - czytamy w oświadczeniu GIS. Chodzi o przebadany suplement diety – „KLIN-KLER” Capsules, 40 kapsułek x 300g z Wielkiej Brytanii, a w szczególności o jego partię produkcyjną numer 31-12-2020 z datą minimalnej trwałości: 31.12.2020.

Produkt ten, zgodnie z zaleceniami inspektoratu, nie powinien być spożywany przez konsumentów z uwagi na stwierdzony bardzo wysoki poziom ołowiu oraz wysoki poziom rtęci. Produkt ten jest niebezpieczny dla zdrowia. Zalecane jest zwrócenie niebezpiecznego suplementu do miejsca zakupu lub zniszczenie jego. To nam wyjdzie na zdrowie... w przeciwieństwie do jego zażywania.


oprac. Elżbieta Węgrzyn
Główny Inspektor Sanitarny