Podobnie jak w latach ubiegłych Świdnica przygotowana jest do realizacji programu szczepień ochronnych przeciw grypie. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie gminy. Planuje się zakup 400 szczepionek.


- Jesteśmy w stałym kontakcie z realizatorem programu, czyli Centrum Usług Medycznych „Eskulap”. Jeśli tylko uda się pracownikom przychodni zakupić szczepionki, niezwłocznie o tym poinformujemy. Ze szczepień będą mogły skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku, zamieszkałe na terenie Świdnicy. W pierwszej kolejności będą to klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Program realizowany jest w Świdnicy od 2017 roku. Do tej pory zaszczepiono 836 osób, a kilkaset objęto akcją promocyjno-edukacyjną. Informujemy także, że od 1 września tego roku na liście leków refundowanych znajduje się szczepionka przeciw grypie. Jest ona bezpłatna dla osób powyżej 75 roku życia. W tym celu należy się udać po receptę do lekarza pierwszego kontaktu. Szczepienia te będą także w połowie refundowane dla:

  • dzieci w wieku od 3 do 5 lat

  • dorosłych, do 65 roku życia z chorobami współistniejącymi np. z chorobami metabolicznymi, kardiologicznymi, oddechowymi, po transplantacjach

  • kobiet w ciąży

  • dorosłych od 65 roku życia do 75 roku życia.