Tych jagód lepiej nie dodawać do świątecznych ciast, a tymi precelkami lepiej nie częstować gości w Sylwestra. Powód? Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego.


Mrożone jagody

GIS wydał ostrzeżenia dotyczące żywności. Z sieci Biedronka wycofywane są  „Jagody leśne Mroźna Kraina” produkt głęboko mrożony, 300 g z uwagi na bakterie Salmonella, które Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła w próbce badanego produktu. Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu, by nie narazić się na poważne zatrucie pokarmowe.
Producentem mrożonki jest Oerlemans Foods Siemiatycze Sp. z o. o., ul. Armii Krajowej 31, 17-300 Siemiatycze – zaś jagody wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciela sieci Biedronka.Wycofywany nr partii: 405 8 254 4/1, 08:15
Data minimalnej trwałości: 09/2020

Firma Orlemans Foods Siemiatycze Sp. z o. o. i Jeronimo Martins Polska S.A. wycofują z rynku produkt, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Precelki

Natomiast w precelkach firmy Lajkonik mogą się znajdować kawałki metalu. Zdecydowano o wycofaniu produktu „Precelki Chrupkie” 130 g LAJKONIK wyprodukowane przez Lajkonik Snacks Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 1, 32-050 Skawina) ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu – może prowadzić do zranienia podczas spożycia.

 
Numer partii: S 83713
Data minimalnej trwałości: 2019-05-10

Firma Lajkonik Snacks Sp. z o.o. zamieściła skierowaną do konsumentów informację na swojej stronie internetowej, w której zachęca klientów do zwracania potencjalnie szkodliwej partii produktu do sklepów, gdzie zostały kupione, a zostaną im zwrócone pieniądze. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.


oprac. ELW
GIS