Lidl wycofuje ze sprzedaży dwa produkty. W sklepach sieci nie znajdziemy już drewnianej zabawki dla dzieci wyposażonej w kółka oraz konkretnej partii białej młodej kapusty.


Na stronie internetowej Lidla pojawiło się podwójne oświadczenie o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów z różnych działów. Pierwsze z nich odnosi się do białej młodej kapusty z numerem partii L 21/05, dostępnej w sklepach między 28 a 31 maja. „Ostatnie, dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu »Kapusta biała młoda, luz« z numerem partii L 21/05 wykazało przekroczenie limitu prawnego dla pozostałości środka ochrony roślin. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania” – czytamy.


Drugi komunikat dotyczy drewnianej zabawki do chwytania marki Playtive Junior o numerze artykułu IAN 304083 i numerze modelu HG04414. Produkt był dostępny w dyskontach od 18 marca bieżącego roku.


Lidl prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i nieużywanie wskazanego produktu”. W obydwu przypadkach procedura zakłada zwrot produktu bez konieczności okazywania paragonu. Sieć przeprasza również wszystkich konsumentów, którzy zakupili wskazane produkty, za powstałe niedogodności.