Od dzisiaj służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy pełni nowy Komisarz Lew. Lubiana przez najmłodszych maskotka zastąpi poprzedniczkę, która ma już 16 lat. Strój z rąk Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.


Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Świdnicy po raz pierwszy przedstawiono nowego funkcjonariusza policji świdnickiego garnizonu. I choć jego służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty. Komisarz Lew jest doskonale znany dzieciom, a dzięki temu, że budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia, jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych, przeprowadzanych przez policjantów wśród najmłodszych. 
 
Jak przystało na policyjnego lwa, ma charakterystyczne elementy policyjnego ubioru i dystynkcje komisarza, ale dzięki miłej aparycji pluszowego zwierzaka jest symbolem przyjaznego dzieciom policjanta, do którego zawsze można zwrócić się o pomoc lub poradę. 

Sympatyczny pluszak na emeryturze nie będzie tylko odpoczywał, zmieni jedynie stanowisko swojej pracy i nadal będzie odwiedzał najmłodszych.
Większość obowiązków przejmie jego młodszy kolega, który od jutra rozpoczyna pracowitą służbę i szykuje pierwsze niespodzianki.