Do niecodziennej sytuacji doszło na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Mający aktualny zakaz kierowania pojazdami 22-latek wjechał samochodem osobowym w tył... nieoznakowanego radiowozu.


Na szczęście podczas zdarzenia drogowego nie ucierpieli ani funkcjonariusze, ani 22-latek. Samochód młodego mężczyzny trafił na parking strzeżony, a on sam został zatrzymany, gdyż policjanci rozpoznali go jako sprawcę włamań oraz kradzieży, które miały miejsce w ostatnich trzech miesiącach.


 

Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili wałbrzyszaninowi, że w listopadzie zeszłego roku dokonał kradzieży z włamaniem do firmy znajdującej się przy ul. Lubelskiej, z której ukradł elektronarzędzia o wartości 8 tysięcy złotych. W toku wykonanych ustaleń policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi.
 

W grudniu zeszłego roku natomiast mężczyzna dwukrotnie dokonał kradzieży, najpierw metalowych elementów ogrodzenia przy ul. Puszkina, a następnie metalowych elementów drzwi wejściowych do budynku przy al. Wyzwolenia. 22-latek w styczniu tego roku włamał się także do mieszkania przy ul. 11 listopada skąd ukradł elektronarzędzia.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa oraz spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.