Nie przyszli na plac zabaw po to, żeby się kręcić na karuzeli. Teraz cała trójka stanie przed sądem rodzinnym, a ich ofiara się leczy.


Do zdarzenia doszło w rejonie placu zabaw przy ul. 1 Maja w Boguszowie-Gorcach. 14, 15 i 16-latek wytypowali sobie przypadkową ofiarę – 17-latka, którego nagle zaatakowali i pobili, kopiąc go po całym ciele, a następnie uciekli. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń. Miał między innymi złamany nos.

Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia. Dwóch z nich trafiło w ręce policji na terenie swojej miejscowości, a jeden został zatrzymany w Wałbrzychu. Nieletni przyznali się do winy i za chuligański napad odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że według ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.