Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.


W okresie wiosenno-letnim policjanci otrzymują liczne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów wycieczkowych przed planowaną podróżą.
Informujemy, że od 17 maja Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy będą przeprowadzać kontrole autokarów od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 8.30 na parkingu PKN Orlen, ul. Esperantystów 14 w Świdnicy bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.
 
Kontrole od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 8.30 realizowane będą do 30 czerwca. Jednak w przypadku innych godzin, czy też świąt prosimy organizatorów przewozów autokarowych oraz uczestników wyjazdów lub opiekunów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej. Informację wówczas należy dostarczyć do jednostki Policji.