Na początku przyszłego tygodnia wystartuje Letnia Akademia Równości. Jest to inicjatywa poznańskiej Grupy Stonewall, organizacji działającej na rzecz osób LGBTQ, która będzie zrealizowana dzięki współpracy z marką Sprite. Kilkoro aktywistów i aktywistek wyruszy w podróż po mniejszych miastach Polski, gdzie będą dzielić się wiedzą na temat osób LGBT+.


W najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia, rozpocznie się Letnia Akademia Równości. Jest to akcja edukacyjna poznańskiej Grupy Stonewall, organizacji działającej na rzecz osób LGBTQIA, której realizacja będzie możliwa dzięki współpracy z marką Sprite.

Grupa pięciu aktywistów i aktywistek wyruszy w tygodniową podróż po Polce, a przystankami na ich trasie będą: Ostrów Wielkopolski, Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. Celem jest edukacja oraz "obalanie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+". W każdym w wymienionych miast, aktywiści spędzą kilka godzin, w trakcie których zamierzają rozmawiać z napotkanymi przechodniami i rozdawać im materiały edukacyjne.

Jak mówi rzecznik prasowy Grupy, Mateusz Sulwiński: "Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta".

Grupa Stonewall do Świdnicy przyjedzie już ww wtorek 6 sierpnia.