Potrąciła pieszą. Nie zatrzymała się, by udzielić jej pomocy, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Niedługo potem spowodowała kolizję...


Policjanci otrzymali informację o leżącej na chodniku kobiecie, której obrażenia mogą świadczyć o tym, że została potrącona przez samochód. Na miejscu jednak nie było żadnego pojazdu. Jednocześnie wpłynęło zgłoszenie o kierującej samochodem marki BMW, prawdopodobnie, nietrzeźwej, która najechała na unieruchomiony pojazd.

Dyżurna połączyła oba zdarzenia i skierowała na miejsce policjantów, którzy natychmiast podjęli czynności. Po upewnieniu się, że poszkodowana kobieta ma zapewnioną pomoc medyczną, funkcjonariusze udali się na miejsce kolizji, spowodowanej przez kierującą pojazdem marki BMW, który prawdopodobnie uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu.

Poczynione przez policjantów ustalenia, a w szczególności uszkodzenia pojazdu, wskazywały, że sprawcą potrącenia 67-latki jest mieszkanka powiatu średzkiego w wieku 35 lat. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierująca BMW została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu została przesłuchana. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latce trzech zarzutów. Kobieta odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowymi powodując wypadek drogowy znajdując się w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy.