Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz 15 - letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 24-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach nocną porą patrolowali rejon miasta. W pewnym momencie zauważyli Opla, który nie posiadał tylnych świateł.  Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg...
 
Na ulicy Żeromskiego mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie trwało to  długo, bo policjanci szybko  zatrzymali go ulicę dalej.

Pirat drogowy, którym okazał się 24-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

- Nieodpowiedzialny 24-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna ukarany został za kierowanie autem bez uprawnień - informuje Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.