Policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która na drodze gminnej w gminie Marcinowice wjechała do przydrożnego rowu.


9 stycznia około godz. 17.15 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, w wyniku którego auto wjechało do przydrożnego rowu. Z informacji, jakie przekazali świadkowie wynikało, że kierująca autem może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca samochodem marki Opel, 48-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego wjechała do przydrożnego roku. Nie odniosła ona żadnych obrażeń.

Ale to zdarzenie to nie jedyne przewinienie kierującej, bo jak się okazało 48-latka kierowała pojazdem marki Opel w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie, a sprawdzenie w systemach policyjnych potwierdziło, że kobieta posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.