W dzień temperatura maksymalna może wynieść do 35 stopni, natomiast w nocy - do 20 stopni. Zgodnie z prognozami ostrzeżenia mają obowiązywać co najmniej do środy do godz. 20. Każdy z nas powinien odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego powinniśmy unikać wychodzenia z domu, szczególnie w godzinach od 10-11 do około 15-16, kiedy upał doskwiera najmocniej.


Zgodnie z prognozami ostrzeżenia mają obowiązywać co najmniej do środy do godz. 20. Każdy z nas powinien odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego powinniśmy unikać wychodzenia z domu, szczególnie w godzinach od 10-11 do około 15-16, kiedy upał doskwiera najmocniej.


W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 13 czerwca na przeważającym obszarze kraju, w tym również w powiecie świdnickim, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura od 29 do 33 stopni Celsjusza. Towarzyszyć jej będą burze, spodziewane już dziś i jutro w zachodniej Polsce oraz opady deszczu do 30 mm wraz z porywami wiatru do 100 km/h.