Asp. Radosław Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jadąc autem w czasie wolnym od służby zauważył leżącą na poboczu kobietę.


Technik Kryminalistyki ze świdnickiej komendy asp. Radosław Nowicki jechał właśnie do domu, kiedy na drodze DK35 między Świdnicą a Świebodzicami zauważył leżącą na poboczu nieprzytomną kobietę, która ewidentnie potrzebowała pomocy.

- Policjant bez chwili zastanowienia zareagował udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz  niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe oraz oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Asp. Radosław Nowicki do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego sprawował opiekę nad 65-latką, z którą kontakt był mocno utrudniony. Była cały czas zdezorientowana, nie wiedziała gdzie jest i co się stało - informuje Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.
 
65-latka została przekazana pod opiekę lekarzy, a policjanci szybko ustalili , że jest ona pensjonariuszką jednego z ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu świdnickiego, który samowolnie opuściła kilka godzin wcześniej.  Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta świdnickiej komendy kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.