Na trzy miesiące trafił do aresztu 36-latek, który usiłował dokonać napadu rabunkowego. Sprawca używając noża próbował doprowadzić do stanu bezbronności kobietę, żądając od niej wydania pieniędzy w kwocie... 300 zł.


Do zdarzenia doszło w biały dzień na jednej z jaworskich ulic. Mężczyzna trzymając w ręku nóż skierowany w stronę 31-letniej kobiety zażądał od niej wydania 300 zł. Pokrzywdzona zachowała jednak zimną krew skutecznie wytrącając napastnikowi nóż z ręki.

Sprawca napadu nie długo cieszył się wolnością. Dzięki precyzyjnym informacjom na temat jego wyglądu już po kilku chwilach został namierzony przez policjantów. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który... nie krył zaskoczenia tak szybką akcją mundurowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego  funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty usiłowania dokonania napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz gróźb pozbawienia życia.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.