Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę VW. Mundurowi podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. I się zaczęło...


Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej jednostki patrolując rejon gminy Świdnica zauważyli kierującego VW, którego zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenie, tor jazdy wskazywał, iż kierujący może być od wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli, w pojeździe podróżował również 26-letni pasażer.

Podczas interwencji okazało się, że 23-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także  badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. 

Ale to nie jedyne co 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych  okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mało? Lecimy dalej.  26-letni pasażer,  mieszkaniec powiatu świdnickiego,  który podróżował z 23-latkiem również zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i chciał jak najszybciej zakończyć interwencję. W wyniku podjętych czynności i sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej 3-miesięcznej kary pozbawienia wolności, a żeby tego było mało, w trakcie zatrzymania policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany, której posiadał kilka porcji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący jak i pasażer odpowiedzą teraz przez sądem.