Codzienny cykl "po sąsiedzku" i powiat średzki. Ku przestrodze, że jednak co znalezione, nie znaczy, że nie kradzione... Pomyłką tłumaczył kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami 73-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli skradzione mienie. Mężczyzna zdążył jednak wydać część gotówki.


Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego podczas zakupów, zabrał pozostawiony przez niego przy kasie portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz dokumenty. Mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest starszy mężczyzna, który stał w kolejce za pokrzywdzonym. Gdy ten odszedł od kasy pozostawiając swój a własność, sprawca jak gdyby nigdy nic zapłacił za swoje zakupy i zabrał portfel.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzież dokumentu tożsamości i jego ukrywanie oraz za kradzież karty płatniczej. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.