Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tylko w ostatni weekend na terenie powiatu świdnickiego policjanci wyeliminowali z ruchu aż 2 takich kierowców.


W piątek, 9 stycznia w ręce mundurowych wpadł 25-letni kierujący VW Golfem. Pan miał blisko promil alkoholu w organizmie... W sobotę, 10 stycznia został zatrzymany jeszcze 28-letni kierowca osobowego Renault, który kierował mając blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

 
- W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat - informuje Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.
 
Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób.

Zwracamy się z apelem o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.