Od samego rana warunki na drogach powiatu nie należą do najprzyjemniejszych. Jest bardzo ślisko, umiejętności kierowców wystawione zostały na próbę.


Jest ślisko, będzie jeszcze gorzej... Od samego rana na naszych drogach doszło do kilku groźnych zdarzeń. Tuż obok Opoczki doszło do nieprzyjemnego incydentu drogowego. - Kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w auto osobowe. Nikt nie ucierpiał - informuje Magdalena Ząbek z KPP Świdnica. Autobus następnie nie mógł ruszyć z miejsca, pomagał mu pług służby drogowej - doszło wtedy do ich zderzenia...

W okolicach Bojanic jest tak ślisko, że kierujący tam pojazdami wolą odczekać swoje na poboczu, niż ryzykować poślizg. Tzw. łącznik autostradowy, choć od wczesnych godzin porannych pojawiały się tam piaskarki, pozostawia wiele do życzenia. Jakiekolwiek szarże kończą się wizytą na poboczu.

Meteorolodzy ostrzegają przed jutrem. Ma być jeszcze zimniej i jeszcze niebezpieczniej. Temperatura spadnie mocno poniżej zera. Rano może spaść niewielka ilość śniegu.