Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali 2 mężczyzn, o losie których decydować będzie teraz Sąd. 28-latek odpowie za jazdę pod wpływem substancji psychotropowych oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków, a jego 29-letni znajomy, który z nim podróżował, odpowie za posiadanie narkotyków.


W godzinach wieczornych funkcjonariusze posterunku Policji w Słotwinie patrolując rejon gminy i miasta Świdnica otrzymali informację od jednego z  przechodniów o „dziwnym stylu” jazdy kierowcy pojazdu marki BMW. 

Pojazd został szybko namierzony przez funkcjonariuszy. 28-latek, kierowca BMW na widok mundurowych zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Szybko wyszło na jaw, co było przyczyną jego nerwów. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, test potwierdził, że był trzeźwy. Zdenerwowanie nie ustępowało, więc mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Jak się okazało, to nie jedyne, co 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał na sumieniu… Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie biały proszek, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona biała substancja to amfetamina. Łącznie posiadał przy sobie ponad 130 porcji tego narkotyku. W trakcie trwania interwencji wyszło na jaw, że to nie koniec zapasów, jakie zgromadził 28-latek. W toku przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny ujawniono kolejne porcje amfetaminy. W mieszkaniu łącznie zabezpieczono ponad 1200 porcji tego narkotyku.

Przed Sądem tłumaczyć się będzie również znajomy 28-latka, 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował tym samym pojazdem. Przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono również biały proszek, który został przebadany na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że jest to amfetamina. Łącznie przy 29-latku zabezpieczono blisko 200 porcji tego narkotyku.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.