Policjanci Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnicy, który posiadał łącznie ponad 240 porcji narkotyków. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.


Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji Świebodzice w trakcie kontroli pojazdu,  zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnicy. Mężczyzna posiadał przy sobie dwa woreczki z zawartością białego proszku, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się że zabezpieczona substancja to amfetamina.
 
W toku dalszych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny w szufladzie szafy ubraniowej - w szklanym słoiku ujawnili  susz roślinny, po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się że jest to marihuana. Zabezpieczona została również waga elektroniczna. Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 240 porcji tych narkotyków. 32-latek usłyszał już zarzuty. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
 
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.