Wspólne działania służb ratunkowych trwające 3 dni zakończyły się odnalezieniem zaginionej 62-letniej kobiety. Poszkodowana w niekompletnym ubiorze wyszła z domu i do niego nie wróciła.


Policjanci z Nowej Rudy 26 czerwca około godz. 13.00 zostali powiadomieni o zaginięciu 62-letniej mieszkanki Ścinawki Średniej. Kobieta wyszła z domu w niekompletnym stroju i oddaliła się w nieznanym kierunku. Poszkodowana nie miała przy sobie dokumentów, ani telefonu komórkowego. Z uzyskanych informacji wynikało, że powodem zaginięcia mógł być jej zły stan zdrowia.W związku z tym, natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety. Z uwagi na ukształtowanie terenu w postaci rozległego kompleksu leśnego, do sprawdzenia zaangażowano od samego początku około 150 osób. W działania poszukiwawcze oprócz policjantów z powiatu kłodzkiego włączyli się też funkcjonariusze ze Straży Pożarnej oraz pracownicy GOPR-u. Podczas akcji wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny, drony, quady oraz wyspecjalizowane psy tropiące.

Po 3 dniach prowadzonych poszukiwań kobieta została odnaleziona. Szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Na szczęście w tym przypadku intensywne i zakrojone na szeroką skalę działania zakończyły się szczęśliwie.