Strzegomscy policjanci zatrzymali kierującego u którego badanie na urządzeniu Drager Drug Test 5000 potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających.


funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki  Opel. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. 
 
Ponadto w czasie kontroli przy 18-latku ujawniono woreczek z zawartością proszku koloru białego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 18-latek posiadał kilka porcji tego narkotyku.
 
Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem. Przypomnijmy. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.