W najbliższą niedzielę Centrum Nauki i Techniki Stara Kopalnia, Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Aqua-Zdrój” oraz Świdnicko-Wałbrzyskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego „Chełmiec” – „Termet” zapraszają na turniej brydżowy parami „STARA KOPALNIA”.


Wielu czytelników, szczególnie tych pamiętających czasy PRL-u z pewnością zgodzi się z twierdzeniem, że jedną z dość powszechnych form spędzania wolnego czasu w tamtym okresie była gra w brydża. Niestety popularność tej gry a również fascynującej dyscypliny sportu, reprezentowanej na olimpiadzie gier umysłowych sukcesywnie spadała i spada a brydż w Polsce aktualnie nie przyciąga nawet niewielkiej części liczby graczy jaką mogą pochwalić się takie kraje jak chociażby Holandia, Francja czy Wielka Brytania.Mamy jednak nadzieję, że również w Polsce przyjdzie czas na odwrócenie trendu a coraz większe rzesze młodych osób docenią tę niezwykle ciekawą i wciągającą grę intelektualną. Szansą aby popularyzować dyscyplinę jest z pewnością organizowanie interesujących turniejów brydżowych. Interesujących nie tylko ze względu na potencjalnych uczestników ale również miejsce, w którym dany turniej jest organizowany. Właśnie w najbliższą niedzielę stwarza się ku temu doskonała okazja i to zarówno dla zawodników jak i kibiców czy osób zainteresowanych zapoznaniem się na „żywo” z tą dyscypliną.

My również jako redakcja portalu „Świdnica Dla Was” gorąco zachęcamy pasjonatów tej gry do pojawienia się na terenie Starej Kopalni i wzięcie udziału w Turnieju.