Na trzy kolejki przed końcem KS Zjednoczeni Żarów świętują awans do IV ligi! Żarowianie w wielkim stylu wracają do IV ligi. Tylko w trzech ostatnich meczach strzelili swoim rywalom aż 17 bramek.


Promocję do rozgrywek wyższego szczebla dało zwycięstwo 8:1 nad Iskrą Jaszkową Dolną. Na Stadionie Miejskim w Żarowie łupem bramkowym podzielili się: Sajdak x2, Goździejewski, Khvostenko, Durma, Uszczyk, Łagiewka i Borowiec.
Kolejkę wcześniej Zjednoczeni w meczu wyjazdowym znokautowali Grom Witków, zwyciężając cały pojedynek 6:1. Bramki strzelali: Goździejewski x2, Szewczyk, Czoch, Uszczyk i Klimaszewski.

Pomimo pewnego awansu podopieczni Adama Łagiewki pokazali charakter. Zwycięstwo 3:1 nad Kryształem Stronie Śląskie podtrzymuje zwycięską passę. Gole zdobyli: Łagiewka, Goździejewski, Sajdak.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu znamy odpowiedzi na niemal wszystkie pytania dotyczące awansów i spadków. Z pierwszego miejsca awans uzyskał Piast Nowa Ruda, do którego dołaczyli Zjednoczeni Żarów. Z ligą okręgową żegnają się piłkarze Victorii Świebodzice. Spadek do A klasy, to duże wydarzenie. Tak nisko świebodziczanie nie grali od dobrych kilkudziesięciu lat. Do obsadzenia pozostaje już tylko jedna lokata dla drużyny, która pożegna się z klasą okręgową.

Po dwóch sezonach IV liga wraca do Żarowa!

Krzysztof Dutkiewicz