W miniony weekend Powiat Świdnicki wspólnie z partnerskim Powiatem Bergstraße realizował polsko-niemiecki projekt: "Gole dla partnerstwa i integracji. Sport jest wielokulturowy. Spotkanie młodzieży powiatów partnerskich".


Celem projektu była wymiana i integracja młodzieży partnerskich powiatów między innymi poprzez udział w meczach towarzyskich zorganizowanych na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, w którym uczestniczyły młodzieżowe drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców wraz z trenerami z obu stron granicy. Rozgrywki odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Bergstraße Christian Engelhardta i Starosty Powiatu Świdnickiego Piotra Fedorowicza oraz Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji i zakończyły się następującymi wynikami :

Dziewczęta :

  • I miejsce – Powiat Świdnicki drużyna MKS Polonia Świdnica

  • II miejsce – Powiat Bergstraße drużyna składająca się z zawodniczek klubów : TSV Auerbach, FSV Rimbach, Stark Heppenheim

Chłopcy :

  • I miejsce – Powiat Bergstraße drużyna składająca się z zawodników klubów : TV Lorsch, JFV Alsbach/Auerbach, FC 07 Bensheim, JFV BiNoWa, JFV Wald-Michelbach

  • II miejsce – Powiat Świdnicki drużyna Polonia/Stal Świdnica

  • III miejsce – AKS Strzegom

W dekoracji drużyn i wręczeniu pamiątkowych pucharów wraz ze Starostami partnerskich powiatów uczestniczyli: Wicestarosta Powiatu Bergstraße Diana Stolz, Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski.