Domino Streetball Cup w Świdnicy zorganizowany został już szósty raz. Nie będzie to ostatnia edycja turnieju, jesteśmy tego pewni bazując na frekwencji widzów, liczbie startujących zespołów i mocy atrakcji zafundowanych w ten słoneczny, przyjemny dzień.

Już od 10.00 trwa rywalizacja o tytuł nieoficjalnego mistrza Świdnicy w Koszykówce ulicznej 3x3. W najlepsze trwają też zabawy z dzieciakami. Są dmuchane zamki i zjeżdżalnie od Event Junior, jest wata cukrowa, kręcone frytki i inne słodycze.

Dzieci zabawia również Czysta Świdnica z maskotką turnieju BŁYSZCZAKIEM. Trwają również warsztaty taneczne z Kids Dance, robiąca do roku furorę z wielką pianą - Straż Pożarna, a także pokaz motocyklów i radiowozów policyjnych. Młodzi miłośnicy streetballa walczą też w prawdziwym turnieju 3x3 w kategorii wiekowej 2004-2008.

Nie brak też Taekwondo, Świdnickiej Grupy Biegowej, CrossBox74 Świdnica, Frog Zumba Świdnica. A wisienką na imprezowym torcie jest pokaz wsadów MISTRZA POLSKI Piotra 'Grabo' Grabowskiego.