Data wydarzenia: 29.01.2017 12:00 - 29.01.2017 16:00
Miejsce wydarzenia: Świdnica

Wiele zmian czeka uczestników tegorocznego nadchodzącego noworocznego biegu, tradycyjnie organizowanego na koniec stycznia przez Świdnicki OSiR.

Po pierwsze, sponsorem tytularnym została świdnicka firma ZUPBADURA, po drugie, zapisy na główny bieg - na dystansie wydłużonym do 5km - prowadzone będą online. Poza tym na wszystkich, od najmłodszych po najstarszych, tradycyjnie w Parku Centralnym, czeka multum dobrej zabawy.

Jak powiedział dyrektor OSiR, Jacek Żądło - organizator zdecydował się pójść z duchem czasu i odświeżyć konwencję biegu. To dlatego będą bogate pakiety startowe, nagrody, oraz zapisy internetowe na bieg główny dzięki datasport.pl. W organizację włączyła się również aktywnie działająca Świdnicka Grupa Biegowa, która prowadzi darmowe treningi biegowe w każdą niedzielę i sobotę w każdy poniedziałek. Także obecność sponsora tytularnego jest nowością w tym roku. Marta Olejkiewicz, wiceprezes zarządu ZUPBADURA uważa zaś, że - To ukoronowanie naszych starań dotyczących promowania zdrowego stylu życia. Jako zarząd firmy od lat angażujemy się w akcje charytatywne i wspieramy różne inicjatywy. Wielu pracowników naszej firmy czynnie uprawia sport, a największą grupę stanowią biegacze, stąd decyzja o tak dużym zaangażowaniu w organizację Begu Noworocznego.

Na dzieci i młodzież do 18 roku życia będzie czekało siedem biegów na dystansie od 100 metrów do 3 kilometrów. Łączny limit uczestników w tych biegach wynosi 150 osób. Bezpłatne zapisy w dniu biegu w hali przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, gdzie usytuowane będzie Biuro Zawodów. Przed startem każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z pamiątkową koszulką, napojem i batonem, a po biegu pamiątkowy medal. Dla najlepszych będą nagrody rzeczowe.

Na dorosłych czekać będzie natomiast bieg na dystansie 5 kilometrów. To o 1000 metrów więcej niż w poprzednich latach. Limit uczestników ustalono na 200 osób. Zapisy elektroniczne na stronie http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2767  rozpoczną się 1 stycznia w samo południe i potrwają do 24 stycznia. Pamiętajcie, że dopiero opłaceniu startowego w wysokości 15 złotych będzie równoznaczne z zapisaniem na bieg - decyduje kolejność wpłat. W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna, napój i baton. Tylko jeśli zostaną wolne numery startowe, będzie możliwość dopisania się w dniu biegu, ale wówczas opłata startowa wyniesie 30 złotych.