Nie wynik był najważniejszy, tylko dobra wspólna zabawa. Mieszkańcy wsi w sobotę, 8 czerwca rywalizowali w Turnieju Wsi, który każdego roku odbywa się na terenie gminy Żarów.


Swoich sił można było spróbować w kilku konkurencjach: jazda na nartach, piłowanie belki, ubijanie piany z jajek i rzut lotkami do tarczy. Do podliczeniu punktów zwyciężyli mieszkańcy Łażan, zdobywając największą ilość punktów. Drugie miejsce zajęli mieszkańcy Przyłęgowa, a puchar za trzecie miejsce powędrował do mieszkańców Pożarzyska. Podczas turnieju Zbigniew Sionko wręczył puchar prezesa TKKF „Chemik” mieszkańcom Przyłęgowa.

Dziękuję zawodnikom za udział, a gospodarzom turnieju wsi – mieszkańcom Przyłęgowa za gościnę. Gratuluję wszystkim zdobytych wyników – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

W tym roku do wspólnej rywalizacji zgłosiło się 12 sołectw. Nie brakowało też kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny.

– Trzeba było wykazać się nie tylko siłą, ale także sprytem. Niektóre konkurencje wywoływały w nas dużo śmiechu. Jednak ważne, że mieszkańcy, oprócz sołtysów także chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy – mówili sołtysi wsi.