25 i 26 sierpnia Świebodzice pożegnały wakacje w odlotowym stylu. Rozrywka w towarzystwie samolotów i zabytkowych samochodów przypadła do gustu mieszkańcom regionu. Zobaczcie zdjęcia z niedzielnych prezentacji.


Dla odwiedzających lotnisko w Świebodzicach w ten weekend przygotowano sporo atrakcji, skoki i zawody spadochronowe, pokazy statków powietrznych, loty demonstracyjne śmigłowców, samolotów, szybowców, wystawa sprzętu lotniczego, balony, samoloty i inne zabawy dla najmłodszych, puszczanie latawców i strefa zabawy, konkursy z nagrodami i zumba.Dla dzieci było wiele wiele opcji zabaw i gier - dmuchane pałace i zumba z instruktorem. Na wszystkich czekały punkty gastronomiczne.

Podczas imprezy nie zabrakło odlotowych ciekawostek. W trakcie dwudniowego pikniku można też było oglądać repliki wojennego samolotu AUSTER 663 ze słynnego Dywizjonu 303, a także pokaz gaszenia pożaru przez samolot Dromader.Nagrody dla uczestników towarzyszącego imprezie zlotu pojazdów zabytkowych wręczał burmistrz Świebodzic - 1 nagroda w kategorii samochodów trafiła dla właściciela Fiata 500. Co przekonało jury? Fiat z przyczepą w tym samym kolorze - do zestawu dobrane okulary przeciwsłoneczne również w tym samym kolorze. W kategorii motocykli pierwsza nagroda powędrowała do właściciela milicyjnego MZ Trophy.Podczas dwudniowego pikniku zbierano do puszek datki na rehabilitację Daniela Sadowskiego. Piknik odwiedziło też kilkudziesięciu motocyklistów z Wałbrzycha, którzy wozili chętnych zbierając również datki na ten cel.


W hangarze lotniska na wielbicieli podniebnych podróży czekała wystawa szybowców. Od przedstawicieli Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach można było dowiedzieć się szeregu interesujących rzeczy o przebiegu szkolenia szybowcowego, samym lataniu oraz niezbędnym sprzęcie.

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach wraz z miastem Świebodzice zadbali o uczestników pikniku, na który przygotowano bezpłatne busy dowożące na imprezę.


Ryszard Burdek