Finalistki konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2019 już po oficjalnym zgrupowaniu, które odbywało się w ubiegłym tygodniu w Świeradowie-Zdroju. Co się działo? Jakie atrakcje czekały na uczestniczki?


Pierwszego dnia zgrupowania czternastka finalistek zameldowała się w Hotelu Buczyński w Świeradowie-Zdrój i korzystała ze wszystkich udogodnień oferowanych przez hotel, aby zregenerować się i zebrać siły na udział w licznych wydarzeniach zaplanowanych na kolejne dni. Dziewczyny bawiły się też podczas ogniska integracyjnego podczas którego miały okazję lepiej się poznać i spędzić razem czas podczas wspólnej zabawy.


Drugi dzie
ń wyjazdu obfitował w treningi, szkolenia i praktyczne warsztaty, które miały przygotować nasze kandydatki do jak najlepszego zaprezentowania się podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się za miesiąc we Wrocławiu. Aby być w jak najlepszej formie finalistki rozpoczęły dzień od treningu na świeżym powietrzu przeprowadzonego przez siłownię Harder. Szkolenie z fryzjerstwa i kosmetologii przeprowadziły wrocławskie Salony Stylu, dzięki czemu nasze kandydatki mogły zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu pielęgnacji i stylizacji włosów oraz nauczyć się jak właściwie dbać o perfekcyjny wygląd swoich dłoni i brwi. O nauczenie dziewczyn podstaw makijażu dziennego i wieczorowego zadbała Ewelina Wasiukiewicz Make up & Brow Artist. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie Świeradowa-Zdrój - spacer po pięknym deptaku i wizytę w parku zdrojowym, którą nasze kandydatki połączyły z rozdawaniem zaproszeń na Wielki Dolnośląski Bal Charytatywny napotkanym przechodniom. Drugi dzień zgrupowania został zakończony sesją zdjęciową w Hotelu Buczyński.


Mimo,
że sesja zdjęciowa w hotelu trwała do późnych godzin nocnych, następnego dnia nasze dziewczęta z nowymi pokładami pozytywnej energii i dobrego nastawienia wyruszyły na kolejną sesję, tym razem w Stacji Kultury Świeradów-Zdrój. Trzeci dzień wyjazdu był przepełniony wrażeniami podczas poznawania przez finalistki ciekawych miejsc związanych z historią regionu.

W
Czarcim Młynie kandydatki zgłębiały tajniki pieczenia chleba, którym później częstowały gości podczas Wielkiego Dolnośląskiego Balu Charytatywnego. Poznały też legendę o Czarcie oraz miały okazję zwiedzić zabytkowe wnętrze młyna. Podczas wizyty w Izerskiej Łące odbył się fascynujący wykład z ekologii oraz astronomii. Finalistki mogły też przedpremierowo wypróbować nowoczesny, interaktywny hologram z pary wodnej na którym podziwiały zjawiskowe motyle. - Zależało nam na tym, aby poprzez zgrupowanie finalistek naszego konkursu zwrócić uwagę na Świeradów-Zdrój jako piękne miasto, pełne atrakcji oraz idealne do wypoczynku - mówi Paweł Zabilski, z firmy FL Group.


Pi
ątek minął pod znakiem intensywnych przygotowań do Wielkiego Dolnośląskiego Balu Charytatywnego. Nasze kandydatki od wczesnych godzin porannych szykowały się i witały tłumnie pojawiających się gości. Bal rozpoczął się o godzinie 17:00 od przywitania zaproszonych osób oraz przedstawienia fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od lat tworzy wrocławski przylądek Nadziei. Najważniejszym punktem wydarzenia była licytacja unikatowych przedmiotów takich jak koszulka z autografami zawodników Śląska Wrocław oraz gitara. Gwiazdą balu był finalista programu The Voice of Poland - Sami Harb.


Przypominamy, że Gala Finałowa konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2019 odbędzie się 6 czerwca na Stadionie we Wrocławiu.